שאלות תשובות

ממש לא! הנפגע רשאי שלא להגיש כלל תלונה במשטרה וזכותו המלאה לנהל נגד הנפגע הליך אזרחי בלבד (הליך לקבלת פיצויים). במקרים רבים צעד כזה הרבה יותר הגיוני ונכון מבחינתו.
 
לא מאוחר מידי!! במקרים של פגיעה מינית בקטינים ההתיישנות האזרחית לא חלה עד גיל 35. מומלץ כמובן לא להמתין לרגע האחרון ואולם ניתן לנקוט בצעדים חוקיים עד גיל 35 ובמקרים חריגים גם לאחר מכן.
 
בוודאי!!! מומלץ לפנות בהקדם האפשרי לייעוץ משפטי. במקרים רבים ניתן להתגבר על הבעיה הראייתית ולגרום לפוגע לשלם על מעשיו במלוא החומרה האפשרית.
 
 
לא ולא! זה כמעט חסר משמעות מבחינת התיק האזרחי. משמעות סגירת תיק פלילי מחוסר ראיות הינה שלא ניתן להוכיח את הטענות ברמה של "מעבר לספק סביר" כנדרש בתיק פלילי (קרוב ל100%). לעומת זאת בתיק אזרחי נדרשת רמת הוכחה של 51% ומעלה וזה אומר שגם אם התיק הפלילי נסגר, עדיין יכול להיות שמה שיש בתיק הינו הרבה מעבר למה שצריך על מנת שהפוגע ישלם פיצויים לנפגע.
 
מדובר בפגישה מאד חשובה שבה אני לומד ממך את כל פרטי הפרשה ולאחר מכן משקף את כל המשמעויות המשפטיות, את אפשרויות הפעולה ומציע את האסטרטגיה להשגת המטרה שבחרת. לא פחות חשוב מזה: פגישת הייעוץ מאפשרת לך להתרשם ממני מבחינה מקצועית ומבחינה אנושית ואז לקבל החלטה אם להפקיד בידי את הטיפול בנושא כל כך קריטי מבחינתך.
 
מאד תלוי באופי המקרה ובהרבה מאד משתנים. ההליך יכול לקחת בין מספר חודשים (ככל שניתן להגיע בהליך בלתי פורמלי להסכם שבמסגרתו הפוגע ישלם פיצויים גבוהים לנפגע) לבין כשנתיים ויותר (ככל שצריך להגיש ולנהל תביעה פורמלית)
 
בוודאי שזה אפשרי. ההליך הבלתי פורמלי מתקיים ברגישות רבה ובמטרה לשמור על דיסקרטיות מלאה ולהבטיח סודיות גם לאחר סיומו. במקרים בהם המצב מחייב לפתוח בהליך הפורמלי, ביהמ"ש מתבקש לאשר את ניהול התיק בדלתיים סגורות ותחת צו איסור פרסום ועפ"י דין זה מה שקורה בד"כ.
 
מה פתאום !! אין סיבה בעולם שאת תשלמי את המחיר שהוא צריך לשלם. יש דרכים רבות לפעול נגדו וצריך לעשות את זה חכם ולאחר ייעוץ משפטי ואסטרטגי.
 
הטרדה מינית!! ביחסי מרות אין חובה להראות למטריד שאדם אינו מעוניין בהצעות האמורות.
 
 
לא הטרדה מינית. ההצעות יהפכו להטרדה מינית רק אם תבהירי למציע שאת לא מעוניינת בהן והוא ימשיך להציע אותן
 
 
 
לא חוקי- ככל הנראה מדובר בהתנכלות (אלא אם הפיטורים היו בתום לב ומטעמים ענייניים ומוצדקים שמנותקים לחלוטין מהתלונה על ההטרדה המינית) .
 
 
 
 
מקום העבודה הפר את החוק שמחייב מקום עבודה לפרסם תקנון למניעת הטרדה מינית, למנות אחראי/ת מטעמו לנושא של הטרדה מינית (שרק הוא מוסמך לקיים את הבירור של התלונה עפ"י כללים ברורים המפורטים בתקנות החוק), למסור למתלונן הודעה בכתב על תוצאות הבירור תוך פרק זמן קצר ועוד. המנכ"ל שלך פעל בניגוד לתקנות החוק וגם מקום העבודה אחראי לנזקים שהמטריד גרם לך
 
 
 
 
 
אני מטפל במקרים רבים במגזר החרדי ויש לי את הרגישות והניסיון בטיפול במקרים אלו. עד כה ברוך השם לא קרו תקלות ואין סיבה שיקרו גם בהמשך.
 
 
 
 
 
 
מדובר בהטרדה מינית חמורה ביותר מצד המורה שלך. הסכמה מצד קטין אינה הסכמה חופשית ואין לה משמעות, כמו גם הסכמה תחת יחסי מרות בין מורה לתלמיד.
 
 
 
 
 
 
 
אין כל הבדל והחובות החוקיות זהות ביחס לגברים ונשים כאחד.
 
 
 
 
 
 
 
לא. ההתיישנות חלה רק לאחר 7 שנים (וכשהפגיעות המיניות בוצעו בקטין – ההתיישנות לא חלה עד הגיעו לגיל 35). מומלץ לפנות לייעוץ משפטי בדחיפות.
 
 
 
 
 
 
 
 
מדובר בבעילת אישה ללא הסכמתה החופשית שמשמעותה אינוס!! המנהל שלך פגע בך מינית באופן חמור ביותר. יש גם צורך לבדוק אם מקום העבודה קיים את החובות החוקיות החלות עליו. פני לייעוץ משפטי בהקדם האפשרי.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כן בוודאי. הטיפול מותאם מאד למאפיינים הייחודיים ומבוצע ברגישות רבה.
 
להיפך!! ככל שבצד השני יש עו"ד טוב יותר כך גדל הסיכוי לסיים את התיק טוב יותר ובהליך קצר יותר. עוצמתו הכלכלית של הפוגע או קשריו הינם חסרי משמעות לחלוטין.
 
 

המידע באתר זה רלוונטי, חשוב ומועיל ככל שיהיה, אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, אינו מהווה עידוד לנקוט בפעולה משפטית או להימנע ממנה וכמובן אינו תחליף לפגישה אישית, רגישה, אמפתית ודיסקרטית עם עורך דין דורון ויינרייך.

עו"ד דורון ויינרייך מתמחה באופן בלעדי בייצוג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית, תקיפה מינית ועבירות מין ואינו מייצג את הפוגעים בשום אופן ובשום מחיר. כל נקיטת פעולה או הימנעות ממנה מבלי להתייעץ לפני כן עם עו"ד דורון ויינרייך הינה על אחריות מבצע הפעולה או הנמנע ממנה בלבד.

צרו קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי: