תקיפה מינית של ילדה

נפגעות ונפגעי הטרדה מינית מתחבטים בשאלה הנ"ל: רבים היו רוצים שהפוגע ייכנס לכלא על מה שעולל להם, רבים אחרים היו רוצים שהפוגע ישלם להם פיצויים על הנזק שגרם להם.

השאלה הינה באיזה ערוץ עדיף לפעול – הפלילי או האזרחי או שניהם?

מידע מפורט על הערוצים הללו תוכלו לקרוא במאמר אחר שלי הנמצא באתר זה, מטרת מאמר זה הינה לתת לכם כלים להבין את  המשמעויות ולהקל עליכם לקבל החלטה. אז מה עדיף? מה כדאי לעשות??

הבחירה באפשרות המתאימה הינה שלך בלבד, בשום אופן אין בדברים אלה המלצה או הכוונה.

ההבדלים העיקריים בין הערוץ הפלילי לאזרחי

לכל המעשים הנ"ל יש משמעות פלילית (הקרבנות/הנפגעים זכאים להגיש תלונה במשטרה, המשטרה חוקרת ומגישה ממצאי חקירה לפרקליטות והפרקליטות מחליטה אם להגיש כתב אישום וככל שכן, זוהי תביעה פלילית של המדינה נגד התוקף, כשמעמדם של הקרבנות הינו של מתלוננים בלבד ואין להם כמעט השפעה על כל התהליך) ומשמעות אזרחית [הקרבנות/הנפגעים זכאים לנהל נגד התוקף הליך אזרחי (תביעה או מו"מ מחוץ לכותלי ביהמ"ש) לקבלת פיצויים בעקבות התקיפה המינית והם בעלי מעמד של תובע או תובעת המקנה להם שליטה מלאה על התהליך. הפיצויים יכולים להתקבל גם במסגרת הליכים חוץ משפטיים כמו למשל גישור].

הקרבנות/הנפגעים יכולים לנקוט בהליך הפלילי ו/או בהליך האזרחי, במקביל או אחד לאחר השני, יש לכך משמעויות שונות ומגוונות והשיקולים איך לפעול הינם שיקולים משפטיים ואסטרטגיים שהנפגע או הנפגעת צריכים לקבל ביחד עם עו"ד שזהו תחום מומחיותו.

האם אפשר להתנהל במקביל גם בערוץ הפלילי וגם בערוץ האזרחי?

מרגע שנפתחה חקירת משטרה וכל עוד התיק לא נסגר או הסתיים, כל התנהלות במקביל בערוץ האזרחי עלולה להיחשב כשיבוש הליכי חקירה. לכן אם הנפגע כבר הגיש תלונה במשטרה, בד"כ עדיף לא להתחיל עם ההליך האזרחי לפני שמסתיים ההליך הפלילי.

מה מעדיפים רבים מנפגעי תקיפה / הטרדה מינית?

מנסיוני העשיר, רוב מוחלט מנפגעי הטרדה/תקיפה מינית מעדיף לפעול לקבלת פיצוי כספי חוקי מקסימלי באמצעות ההליך האזרחי, מבלי לנקוט בהליך הפלילי, וזאת לנוכח משמעויות והשלכות של שונות של ההליך הפלילי.

לתשומת לב: האמור לעיל אינו מהווה המלצה שלא לנקוט בהליך פלילי ו/או לעכב אותו ו/או לנצל אותו בדרך כזו או אחרת לטובת האינטרסים של הנפגע.

נפגעתי מינית- מה עושים עכשיו?

מומלץ לפנות בהקדם האפשרי לייעוץ משפטי אישי אצל עו"ד שהוא מומחה ביצוג נפגעות ונפגעי הטרדה/תקיפה מינית/עבירות מין.

כעו"ד העוסק מזה שנים במלוא זמני בייצוג נפגעות ונפגעי תקיפה מינית, הטרדה מינית, עבירות מין, לרבות אונס, מעשה סדום או מעשים מגונים, אני עוסק במקרים קשים אלה ברמה יומיומית. בפגישה כאמור, אאפיין את המשמעות המשפטית של המקרה ואת האפשרויות החוקיות העומדות לרשות הנפגע ואעזור לנפגע לגבש בעצמו את הפתרון המועדף עליו בהתאם לרגישויות הרבות הקיימות אצלו ולמאפייני מקרה.

איך לבחור בעורך דין המתאים ביותר?

חשוב להקפיד שבחירתך בעו"ד שייצג אותך בעניינים כל כך רגישים תהא לאחר שהגעת למסקנה שמבחינה מקצועית יש לאותו עו"ד את הניסיון הטוב ביותר ואת הסיכוי הטוב ביותר להשיג את התוצאות הטובות ביותר במקרה שלך ומבחינה אנושית יש לו את היכולת הרגשית לתמוך בך וללוות אותך באופן צמוד ושוטף בעניינים כל כך חשובים ורגישים במהלך תקופה כל כך קשה.

עורך דין דורון ויינרייך מתמחה באופן בלעדי בייצוג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית, תקיפה מינית  ועבירות מין ואינו מייצג את הפוגעים בשום אופן ובשום מחיר.

תאמו פגישה עם עורך דין דורון ויינרייך כבר בימים הקרובים.

מה היה לנו עד עכשיו?
מידע נוסף בנושא

המידע באתר זה רלוונטי, חשוב ומועיל ככל שיהיה, אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, אינו מהווה עידוד לנקוט בפעולה משפטית או להימנע ממנה וכמובן אינו תחליף לפגישה אישית, רגישה, אמפתית ודיסקרטית עם עורך דין דורון ויינרייך. כל נקיטת פעולה או הימנעות ממנה מבלי להתייעץ לפני כן עם עורך דין הינה על אחריות מבצע הפעולה או הנמנע ממנה בלבד.