תקיפה מינית

במקרים שלפניכם כל הנפגעות והנפגעים עברו תקיפה מינית שבמהלכה, התוקף פגע בגופם פגיעות אסורות. התוקף יכול להיות אדם זר או אדם שהמותקף מכיר אותו על רקע מקצועי, או חברי או כבן משפחה או בנסיבות אחרות. המקרים המזעזעים המובאים כאן הם חלק קטן ממקרים שבטיפולו של עורך דין דורון ויינרייך אשר מתמחה באופן בלעדי בייצוג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית, תקיפה מינית ועבירות מין ובשום אופן ומחיר לא מייצג את הפוגעים.

7 דוגמאות של תקיפה מינית:

  • "הלכתי לעיסוי ובמהלך העיסוי המעסה הסיט לי את התחתונים והחדיר את לשונו לאיבר המין שלי. קפאתי ולא ידעתי איך לעצור אותו".
  • "הייתי בטיפול ברפואה משלימה והמטפל החדיר לי אצבעות במהלך הטיפול… נכנסתי למצב של הלם ואני בכלל לא זוכרת איך הגעתי הביתה".
  • "כשהייתי בן 7 חבר של אבא שלי לקח אותי לבריכה וכשהיינו במלתחות הוא הפשיט אותי ונגע לי באיבר המין עם הפה שלו…. בתור ילד קטן בכלל לא הבנתי שזה לא בסדר".
  • "המורה שלי בא אלי הביתה כדי לעזור לי לעשות שיעורי בית ואז הוא חיבק אותי והכניס לי ידיים לתוך התחתונים ואז הוא הפשיט אותי ושכב עלי וליטף אותי… רק אחרי שנים הבנתי שזה לא היה בסדר".
  • "הפסיכולוג שלי הסביר לי שהסיבה לבעיות שלי עם בעלי היא שאני לא משוחררת ושהוא ילמד אותי להשתחרר והוא ביקש שאשכב על המיטה והתחיל לגעת בי בכל מיני מקומות מוצנעים. רציתי למות…"
  • "הרופא שלי התחיל לגעת לי במקומות שבכלל לא קשורים לבעיה שלי ולתחום ההתמחות שלו. עד שהבנתי מה הוא עושה היה מאוחר מידי. סמכתי עליו כי הוא הרופא והוא חילל לי את הפרטיות ונגע בי כאילו זה חלק מהבדיקה. אני לא מאמינה שזה קרה לי…!"
  • "אבא שלי נכנס בלילה למיטה שלי ושכב על ידי והתחיל ללטף אותי, אחר כך הוא התחיל לגעת לי בפיפי עם היד ועם הפה ואמר לי שזה יעשה לי נעים…. הייתי ילדה קטנה ולא ידעתי שלאבא אסור לעשות ככה לילדה שלו…".
תקיפה מינית
תקיפה מינית

תקיפה מינית – הליך פלילי או הליך אזרחי?

לכל המקרים הנ"ל יש היבט פלילי (הנפגע או הנפגעת זכאים להגיש תלונה במשטרה, המשטרה חוקרת ומגישה ממצאי חקירה לפרקליטות והפרקליטות מחליטה אם להגיש כתב אישום או לא (בקרוב ל 90% מהמקרים התיק נסגר מחוסר ראיות) והיבט אזרחי (הנפגע או הנפגעת זכאים להגיש תביעה אזרחית נגד התוקף לקבלת פיצויים ממנו בעקבות התקיפה המינית. כאן מעמדם הוא של תובע או תובעת ויש להם שליטה מלאה על התהליך. הפיצוי יכול להתקבל גם במסגרת הליכי נוספים – למשל גישור).

הנפגעים יכולים לנקוט באחד ההליכים או בשניהם – יש לכך משמעויות שונות ומגוונות והשיקולים איך לפעול הינם שיקולים משפטיים ואסטרטגיים שהנפגע או הנפגעת צריכים לקבל ביחד עם עו"ד שזה תחום מומחיותו.

הבלגה, הרכנת ראש ורגשי אשם משרתים רק את הפוגע. אין סיבה בעולם שהוא לא ישלם על הפגיעה בכם ובכבודכם ביוקר ובהקדם האפשרי! החזירו לעצמכם את השליטה במצב ובצעו כבר עכשיו את הצעד הראשון. פנו אלינו ונגבש עבורכם את המהלך הדיסקרטי המתאים ביותר למקרה ולאינטרסים שלכם.


מה לעשות במקרה של תקיפה מינית

לפנות בהקדם האפשרי לעו"ד דורון ויינרייך שיעזור לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית לאפיין את המשמעות המשפטית של המקרה שקרה להם ואת האפשרויות החוקיות העומדות לרשותם וכן לעזור להם לגבש את הפתרון והאסטרטגיה הטובים ביותר בהתאם למאפיינים של אותו מקרה.

עורך דין דורון ויינרייך מתמחה באופן בלעדי בייצוג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית, תקיפה מינית  ועבירות מין ואינו מייצג את הפוגעים בשום אופן ובשום מחיר.

תאמו פגישה עם עורך דין דורון ויינרייך כבר בימים הקרובים.

תקיפה מינית היא עבירה פלילית וכן עוולה אזרחית ועל כן מאפשרת לפעול במסגרת הליך אזרחי לקבלת פיצויים נזיקיים מהתוקף  ההליך האזרחי לקבלת פיצויים יכול להתנהל במקביל להליך פלילי שמתרכז בקביעת האשמה והעונש.

תקיפה מינית היא אירוע מאוד מורכב וטראומתי ועל כן מומלץ ליצור קשר בהקדם האפשרי עם עורך דין המתמחה בטיפול בנפגעות ונפגעי תקיפות מיניות על מנת להבין מה הן האפשרויות העומדות לרשותכם מבחינה משפטית ולהתחיל לפעול נגד הפוגע מוקדם ככל האפשר. האפשרויות הן גם במישור האזרחי לקבלת פיצויים גבוהים ככל שניתן וגם במישור הפלילי.

כן, בוודאי. תקיפה מינית היא גם עבירה על החוק הפלילי ועל כן, מול אדם החשוד בתקיפה מינית ניתן לנהל הליך פלילי אשר שבמסגרתו ככל שהפוגע אם ימצא אשם, הוא עשוי לשאת בעונש מאסר משמעותי

כמובן. במדינת ישראל אדם אשר היה קורבן לתקיפה מינית יכול לבחור לתבוע בהליך אזרחי או להגיש תלונה פלילית או לבחור בשני הערוצים גם יחד

מה היה לנו עד עכשיו?
מידע נוסף בנושא

המידע באתר זה רלוונטי, חשוב ומועיל ככל שיהיה, אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, אינו מהווה עידוד לנקוט בפעולה משפטית או להימנע ממנה וכמובן אינו תחליף לפגישה אישית, רגישה, אמפתית ודיסקרטית עם עורך דין דורון ויינרייך. כל נקיטת פעולה או הימנעות ממנה מבלי להתייעץ לפני כן עם עורך דין הינה על אחריות מבצע הפעולה או הנמנע ממנה בלבד.