מעשה מגונה בקטין

אחת מעבירות המין הקשות ביותר והבזויות ביותר הינה עבירות מין בקטינים. בחלק גדול מהמקרים של עבירות מין בקטינים מדובר בעבירות מין הנעשות בתוך התא המשפחתי של הקטין על ידי בן משפחה קרוב שהקטין נותן בו את אמונו ומבטחו.  רוב עבירות מין בקטינים כוללות מעשים מגונים, אינוס ומעשי סדום. מעשה מגונה מוגדר בחוק כמעשה לצורך גירוי, סיפוק או ביזוי מיניים ובבדרך כלל כולל נגיעות אסורות בגופו של אדם שאינן עולות כדי אינוס או מעשה סדום.

מעשה מגונה – לא מדובר בהכרח במעשה פיזי

יחד עם זאת מעשה מגונה אינו מחייב נגיעות ויש מעשים הנחשבים כמעשה מגונה מבלי שנכללות בהם נגיעות אסורות כמו למשל התערטלות או צילום אדם בשירותים. כך גם מעשה מגונה בקטין. אף אחד או אחת אינו צריך לסבול החזירו לעצמכם את השליטה במצב ובצעו כבר עכשיו את הצעד הראשון.

פנו אלינו לעו"ד דורון וינרייך ונגבש עבורכם את המהלך הדיסקרטי המתאים ביותר למקרה ולאינטרסים שלכם.

 

ייצוג קטינים שנפגעו ממעשה מגונה

בתי המשפט עמדו לא אחת על הצורך לנקוט מדיניות עונשית מחמירה כלפי נאשמים שהורשעו בביצוע עבירות מין בתוך התא המשפחתי ועל הצורך לבטא בענישה את סלידת החברה מעבירות אלו ופסקו כי עבירות מין בתוך המשפחה הן נגע שיש לבער ולשרש מהיסוד וכי החומרה הטבועה במעשים כאלו והחובה להרתיע את העבריינים מחייבים לנקוט יד קשה ולקבוע עונשי מאסר הולמים.

באחד המקרים התבטא בית המשפט כך: "מדיניות הענישה בעבירות מין צריכה להיות מחמירה, ולבטא הן את הנזקים המשמעותיים הנגרמים לנפגעי עבירות אלה והן את האינטרס הציבורי בהרתעתם של עברייני מין פוטנציאליים. דברים אלו נכונים ביתר שאת עת עסקינן בעבירות מין המבוצעות בקטינים, המתאפיינות בניצול פערי הכוחות האינהרנטיים בין הבגיר לקטין, תוך ניצול תמימותו הטבעית של הקטין לשם סיפוק יצריו של הפוגע. אף הנזקים הנגרמים מעבירות אלה נוטים להיות חמורים יותר. על כן, הכלל הנוהג הוא שבמקרים של עבירות מין בקטינים יש לנקוט ביד קשה ומרתיעה, שיהא בה כדי להעביר מסר ברור כי הנוטלים לעצמם חירות לפגוע בקטינים צפויים לעונשים כבדים ומשמעותיים".

מעשה מגונה בקטין
מעשה מגונה בקטין

מהו מעשה מגונה בקטין?

מעשה מגונה (כולל כמובן מעשה מגונה בקטין) הינו גם עבירה פלילית וגם הפרת חוק  אזרחית. מעשה מגונה נמנה על המעשים המוגדרים בחוק למניעת הטרדה מינית כהטרדה מינית. המעשה המגונה מהווה הפרה של חוקים אזרחיים נוספים (כמו למשל פקודת הנזיקין).

עו"ד המרכז עיסוקו בייצוג נפגעות ונפגעי עבירות מין והטרדה מינית, הנני מייצג במקרים רבים בהם נעשה מעשה מגונה בקטינים. בחלק גדול מהמקרים של מעשה מגונה בקטין, המעשים נעשו על ידי אביו של הקטין, אחיו של הקטין או בן משפחה קרוב של הקטין, תוך ניצול חוסר הישע של הקטין ותלותו המוחלטת בבגיר שבו הוא נותן את מבטחו.

בחלק מהמקרים הללו הקטין כלל אינו מודע לכך שמדובר במעשה אסור והוא משתף פעולה ולעיתים מסכים באופן פסיבי. להסכמה הזו מצד הקטין אין כל משמעות מבחינת החוק. בחלק גדול מהמקרים של מעשים מגונים בקטין, הצלקות נוצרות וגורמות לטראומה שהקטין מדחיק אותה, לעיתים למשך שנים ארוכות. בשלב מסויים הטראומה פורצת החוצה ורק אז הקטין (שבאותו שלב בדרך כלל כבר אינו קטין) מסוגל להתחיל להבין מה קרה לו ולנסות להתגבר על משוכות לא פשוטות בנסיון לטפל בבעיה. מתוך מודעות לקשיים הללו, החוק האריך בעשר שנים את תקופת ההתיישנות במקרים של תקיפה מינית בקטינים (ובכלל זה גם מעשה מגונה בקטין).


מה לעשות במקרה של מעשה מגונה בקטין?

לפנות בהקדם האפשרי לעו"ד שתחום מומחיותו הינו ייצוג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית לרבות מעשים מגונים בקטין. כעו"ד העוסק מזה שנים במלוא זמני בייצוג נפגעות ונפגעי עבירות מין ובכללם לא מעט נפגעים שחוו את החוויה הקשה של מעשה מגונה בקטינים, אני עוסק במקרים קשים אלה ברמה יומיומית. מיותר לציין את החשיבות הרבה של התמצאות בפרטים הקטנים של החוק והפסיקה בתחום זה – הרבה פעמים ההבדל בין הצלחה לכישלון מצוי בפרטים הללו.

לכן באפשרותי לעזור לנפגעות ונפגעים שבוצעו בהם עבירות מין לרבות מעשה מגונה בקטין, לאפיין את המשמעות המשפטית של המקרה שקרה להם ואת האפשרויות החוקיות העומדות לרשותם וכן לעזור להם לגבש את הפתרון המועדף עליהם בהתאם לרגישויות הרבות הקיימות אצלם ולמאפיינים של אותו מקרה.

 

איך בוחרים עו"ד?

חשוב להקפיד שבחירתך בעו"ד שייצג אותך בעניינים כל כך רגישים  תהא לאחר שהגעת למסקנה שמבחינה מקצועית יש לאותו עו"ד את הניסיון הטוב ביותר ואת הסיכוי הטוב ביותר להשיג את התוצאות הטובות ביותר במקרה שלך ומבחינה אנושית יש לו את היכולת הרגשית לתמוך בך וללוות אותך באופן צמוד ושוטף בעניינים כל כך חשובים ורגישים במהלך תקופה כל כך קשה.

 

לסיכום

המידע באתר זה רלבנטי וחשוב, אך מועיל ככל שיהיה, הוא אינו תחליף לפגישה אישית, רגישה ואמפטית עם עורך דין שתחום עיסוקו הבלעדי הינו ייצוג נפגעות ונפגעים והוא מתמקד אך ורק בזה. חייגו אלינו לסיוע ונקבע פגישה כבר לימים הקרובים.

מעשה מגונה נחשב גם כהטרדה מינית עפ"י החוק למניעת הטרדה מינית במדינת ישראל. מעשה מגונה הוא מעשה אשר נעשה לצורך גירוי, ביזוי או סיפוק מיניים, הוא יכול להתבצע באמצעות נגיעות באדם אחר, אך הוא גם יכול להיות מעשה בעל אופי מיני שאדם עושה  בעצמו במרחב ציבורי לדוגמא.

בהחלט, בישראל יש התייחסות מחמירה מאוד להטרדות מיניות שנעשות כלפי קטינים . מעשה מגונה בקטין כרוך בסנקציות חוקיות מחמירות יותר מאשר מעשה מגונה בבגיר

 מומלץ לפנות בהקדם האפשרי לקבלת ייעוץ והכוונה מעורך דין מקצועי אשר עוסק בתחום ובעל ניסיון בנושא טיפול בנפגעות ובנפגעי הטרדות מיניות.

עורך הדין אשר תבחרו לנהל את התיק שלכם בנושא ההטרדה המינית יוביל את כל ההליך ויהיה הכתובת המקצועית שלכם, אך גם יהיה שותף להליך מאוד מורכב ורגיש. על כן, שימו לב שאתם בוחרים הן באדם מקצועי ובעל ניסיון והן באדם בעל רגישות ואמפתיה למצב.

מה היה לנו עד עכשיו?
מידע נוסף בנושא

המידע באתר זה רלוונטי, חשוב ומועיל ככל שיהיה, אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, אינו מהווה עידוד לנקוט בפעולה משפטית או להימנע ממנה וכמובן אינו תחליף לפגישה אישית, רגישה, אמפתית ודיסקרטית עם עורך דין דורון ויינרייך. כל נקיטת פעולה או הימנעות ממנה מבלי להתייעץ לפני כן עם עורך דין הינה על אחריות מבצע הפעולה או הנמנע ממנה בלבד.