המלצה מנפגעת מינית על ידי בעל סמכות טיפולית

דורון היקר,

ברצוני להודות לך, מקרב לב,  על הליווי המסור שהענקת לי בפרשה מאוד קשה וכואבת שעברתי בחיי. כפי שהינך יודע, עברתי הטרדה מינית, תקיפה מינית, וניצול רגשי ופסיכולוגי אכזרי ומניפולטיבי.

 

 

עוול זה נעשה לי על ידי אדם בכיר בתחומו, בעל סמכות גבוהה, ובעל קשרים מקצועיים רבים שיכלו להגן עליו מלקבל את עונשו.

אני מניחה ויודעת, שעורכי דין רבים אחרים, היו בוחרים שלא להיכנס לפרשה קשה וסבוכה כזו, שכן סיכויי ההצלחה להוכיח את האשמה של אותו אדם, ואת הנזק שהוא עולל לי היו נמוכים, מסיבות רבות ושונות.

אין ספק שלבחור להתמודד עם פרשה כזו, ועם דמות פוגענית כזו, דורש הרבה אומץ, אמביציה, חתירה בלתי נלאית לצדק, יושרה, וכמובן גם הרבה אמפטיה לסבלו של הקורבן, שבמקרה הזה- היה אני.

כשהתחלתי להבין ולעכל, שנעשה לי עוול נוראי ונפלתי קורבן להטרדה מינית וניצול רגשי אכזרי, התחלתי לחפש עורך דין, שיעזור לי להתמודד עם פרשה זו, וילווה בתהליך המורכב של הוצאת הצדק לאור. אבל כידוע… ישנם עורכי דין רבים בשוק…אז כיצד בוחרים? מאיפה מתחילים? ההתלבטות הייתה קשה.

אבל… מה שהנחה אותי היה החיפוש אחר המידות הטובות באיש המקצוע, והרקע של היהדות, עליו חונכתי.

בפרשת שופטים, בספר דברים, מובאת החובה להקים מערכת משפט הוגנת:

"שֹׁפְטִים וְשֹׁטְרִים תִּתֶּן לְךָ בְּכָל שְׁעָרֶיךָ אֲשֶׁר ה' אֱלֹהֶיךָ נֹתֵן לְךָ לִשְׁבָטֶיךָ, וְשָׁפְטוּ אֶת הָעָם מִשְׁפַּט צֶדֶק"  (דברים פרק טז פסוק יח).

על-פי התורה, יש לבחור לתפקיד רגיש זה, של עשיית צדק, אנשי מקצוע לפי תכונות האישיות שלהם :

  1. התכונה של מוסר גבוה, יושרה וייראת חטא: : "וְאַתָּה תֶחֱזֶה מִכָּל הָעָם אַנְשֵׁי חַיִל,יִרְאֵי אֱלֹהִים,אַנְשֵׁי אֱמֶת,שֹׂנְאֵי בָצַע…" (ספר שמות, פרשת יתרו)
  2. התכונה של חוכמה, כישרון שכלי וחברתי, חדות מחשבה ומקצועיות: "הָבוּ לָכֶם אֲנָשִׁים חֲכָמִים וּנְבֹנִים וִידֻעִים לְשִׁבְטֵיכֶם…" (ספר דברים, פרק א').

למזלי הטוב, בורא העולם ידע לכוון אותי אליך. עורך דין שיש בו את כל התכונות החשובות האלו, ובנוסף- אמפטיה בלתי נלאית לסבלו של הקורבן, ויכולת לתמיכה רגשית רבה.

נגן וידאו אודות לצפייה בסרטון

בסופו של דבר, הצלחת להגיע להישג יפה מאוד מבחינה משפטית, ולהוציא את הצדק לאור. הפוגע קיבל את עונשו, ואני קיבלתי פיצויים כספיים שבעזרתם אוכל להשתקם ממה שעברתי.

אז…תודה לך על כל מה שהיית בעבורי.

אני מאחלת לך שתמשיך לעזור לעוד הרבה נפגעות ונפגעים אחרים, ותמשיך בעשיית הצדק.

המידע באתר זה רלוונטי, חשוב ומועיל ככל שיהיה, אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, אינו מהווה עידוד לנקוט בפעולה משפטית או להימנע ממנה וכמובן אינו תחליף לפגישה אישית, רגישה, אמפתית ודיסקרטית עם עורך דין דורון ויינרייך.

עו"ד דורון ויינרייך מתמחה באופן בלעדי בייצוג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית, תקיפה מינית ועבירות מין ואינו מייצג את הפוגעים בשום אופן ובשום מחיר. כל נקיטת פעולה או הימנעות ממנה מבלי להתייעץ לפני כן עם עו"ד דורון ויינרייך הינה על אחריות מבצע הפעולה או הנמנע ממנה בלבד.

צרו קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
המלצה מנפגעת מעשה מגונה

עורך דין דורון היקר , הגעתי אליך במהלך תקופת הקורונה, לאחר מקרה ובעקבותיו היתקלותי עם אחד הפרסומים שלך בפורום שקשור לעניין. בחרתי בך לאחר ההחלטה

קראו עוד »