החוק למניעת הטרדה מינית

החוק למניעת הטרדה מינית כחלק מהמלחמה במגפה 

החוק למניעת הטרדה מינית חוקק כדי לתת מענה למציאות היומיומית אשר השתרבבה לתוך חיינו – מציאות שאסור להשלים איתה. במציאות העגומה הזו נשים (בדרך כלל) הפכו למעין מטרה נעה במטווח, שמטרידים מיניים למיניהם מנסים לפגוע בה שוב ושוב. הטרדות מיניות מתרחשות בכל מקום – זה קורה בצבא, זה קורה במקום העבודה, זה קורה באוניברסיטה, זה קורה ברחוב, זה עלול לקרות בכל מקום!

 

 

התופעה החמורה והפסולה הזו הינה הרת אסון, אסור להשלים איתה ויש לעשות את כל שניתן במסגרת החוק, על מנת להילחם בה ולמגר אותה, מוקדם ככל האפשר ובאופן היעיל ביותר. את המלחמה הזו חשוב שיקיים עבורך עו"ד שזהו תחום התמחותו הבלעדי, שמייצג נפגעים ונפגעות בלבד, שרמתו האישית והאנושית גבוהה לא פחות מרמתו המקצועית, שיטפל במקרה שלך במסירות, במקצועיות ותוך הקדשת זמן בלתי מוגבל.

 

הליכים אזרחיים במסגרת המלחמה בהטרדה מינית

במקרים רבים ניתן להעניש את המטריד ולגרום לו לשלם ביוקר על מעשיו באמצעות הסכם פיצוי מחוץ לכותלי בית המשפט. אפשרות זו קיימת טרם הגשת התביעה ואולם היא אפשרית גם לאחר שהוגשה התביעה .

ההבדל בין הליכים אזרחיים לבין הליכים פליליים (ראו הסבר להלן) הינה שבמישור האזרחי היזמה והשליטה הן בידי הנפגעים אשר מנהלים את התהליך מול המטריד ומול בית המשפט (להבדיל מהליכים במישור הפלילי בהם השליטה על ניהול התהליך עוברת מהמוטרדת אל המשטרה והפרקליטות).

 

הליכים פלילים במסגרת המלחמה בהטרדה מינית

ניתן לפעול נגד המטריד במישור הפלילי. במסגרת אפשרות זו, הנפגעים מגישים תלונה במשטרה וזו מנהלת חקירה, מעבירה את ממצאיה לפרקליטות וזו צריכה לקבל החלטה אם להגיש או לא להגיש כתב אישום. עפ"י הסטטיסטיקות הידועות, קרוב ל 90% מהתיקים בגין עבירות מין נסגרים מחוסר ראיות וחשוב לקחת את זה בחשבון.

 

הליכים משמעתיים במסגרת המלחמה בהטרדה מינית בעבודה

מעסיק מחויב עפ"י דין לנקוט באמצעים שונים למניעת הטרדה מינית ולטיפול יעיל בתלונה על הטרדה מינית שקרתה בסביבת העבודה.

בין הצעדים הללו על המעסיק להביא לידיעת עובדיו ומנהליו תקנון למניעת הטרדה מינית, למנות ממונה על טיפול בהטרדה מינית ועוד (ראו בעניין זה מאמר מפורט יותר המצוי באתר זה).


אילו מההליכים הנ"ל כדאי יותר לנקוט לאחר הטרדה מינית

נפגעות ונפגעי הטרדה מינית ועבירות מין זכאים לפעול הן במישור האזרחי והן במישור הפלילי וככל שמדובר בהטרדה מינית בעבודה, זכותם לפעול גם במישור המשמעתי. לכל אחד מאפיקי הפעולה הללו יש השפעה על האפיקים האחרים וחשוב לדעת מהם ורק אז להחליט מה אפיק הפעולה הנכון יותר במקרה הספציפי.

כמובן שעל ההחלטה משפיעים גם מאפייני המקרה הספציפי וההחלטה במקרה אחד אינה בהכרח נכונה בכל מקרה ומקרה. על כן מומלץ מאד שלא לקבל החלטה בטרם קבלת ייעוץ משפטי אצל עורך דין שזהו תחום מומחיותו היחיד

ראו באתר זה מידע רב על עורך דין דורון ויינרייך שמתמחה באופן בלעדי בייצוג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית, תקיפה מינית  ועבירות מין ואינו מייצג את הפוגעים בשום אופן ובשום מחיר .

 

איך לבחור בעורך דין המתאים ביותר?

מומלץ לבחור בעו"ד העומד בכל התנאים הללו:

  • תחום מומחיותו הבלעדי הוא ייצוג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית, פגיעה מינית עבירות מין וכיו"ב.
  • הנפגעת או הנפגע נפגשו איתו והשתכנעו שהוא האדם המתאים ביותר עבורם לא רק מבחינה מקצועית אלא הוא מתאים ללוות אותם בפרשה כל כך רגישה גם מבחינה אנושית.
  • הנפגעת או הנפגע מאמינים שיש לאותו עו"ד את הסיכוי הטוב ביותר להשיג עבורם את התוצאות הטובות ביותר באותו מקרה.

עורך דין דורון ויינרייך מתמחה באופן בלעדי בייצוג נפגעות ונפגעי הטרדה מינית, תקיפה מינית  ועבירות מין ואינו מייצג את הפוגעים בשום אופן ובשום מחיר.

תאמו פגישה עם עורך דין דורון ויינרייך כבר בימים הקרובים.

מה היה לנו עד עכשיו?

המידע באתר זה רלוונטי, חשוב ומועיל ככל שיהיה, אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, אינו מהווה עידוד לנקוט בפעולה משפטית או להימנע ממנה וכמובן אינו תחליף לפגישה אישית, רגישה, אמפתית ודיסקרטית עם עורך דין דורון ויינרייך. כל נקיטת פעולה או הימנעות ממנה מבלי להתייעץ לפני כן עם עורך דין הינה על אחריות מבצע הפעולה או הנמנע ממנה בלבד.